40 ימי תפילה במקום המסוגל לזש"ק "בית השונמית" : ועד הרבנים 40 ימי תפילה במקום המסוגל לזש"ק "בית השונמית"

סוד "בית השונמית"

ג' סיון התשע"ז 28.05.2017

תמונות-רבנים-104-שח-פאלאגיאחרי הייאוש- – –

גם הבית בשונם היה שומם שנים ארוכות. האשה השונמית ובעלה התפללו ימים רבים, התחננו אל השם בבכיות.

עיניהם רכו מבכי וליבם שתת.

כמה אפשר לקוות, כמה אפשר לרצות ולרצות בלי לקבל מאומה? כמה ימים עוד נראה תינוקות של אחרים, והנשמה תצא בכמיהה. כמה פעמים עוד יחייכו אלינו ילדים לא שלנו? רק מי שעמד בניסיון ההמתנה הנורא יכול להבין את עוצמות הכאב.

ויום אחד בא איש האלוקים והבטיח. למועד הזה, כעת חיה, את חובקת בן זכר.

על אף ולמרות הייאוש היא נפקדה, ותלד בן למועד אשר דיבר אלישע. חרף כל הסיכויים, נגד המציאות, אחרי שנים ארוכות חסרות תוחלת מתרחש הנס במקום הזה.

והנס עודנו ממתין שם, בקצה הכפר הערבי שונם. בית השונמית עם עליית הגג הקטנה והנס שמרחף באוויר ומסוגל להתרחש גם עכשיו. המקום אליו שלח מרן הסטייפלער זצוק"ל ושולח בנו מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א חשוכי בנים כדי להיפקד. משונם, אחרי כל הסגולות האחרות, התקוות והתפילות, מביא ועד הרבנים את הישועה.

הישועה בוא תבוא

השליחים שלנו ילכו לשם עם צרור מטבעות, שקית של מאה וארבע שקלים, ויעוררו את הנס שנעשה לאשה השונמית בדרך שהורה המקובל האלוקי ר' חיים פאלאג'י זיע"א.

ערב שבועות – כך כותב ר' חיים פאלאג'י זיע"א-  יפריש צ"א פרוטות וישלים עד שיעור ב' פעמים ב"ן, ויתנם לתלמיד חכם עני ועניו… והוא סגולה לחשוכי בנים ומקרב הגאולה.

בלי להבין מה טמון דווקא בתשעים ואחת פרוטות, ולמה צריך דווקא פעמיים ב"ן ולא פעם אחת או שלוש. הנוסח הזה מורכב מחישובים גבוהים שאין לנו השגה בהם. אנחנו כן יודעים, בבירור- שבתים רבים מצפים זכו למתנה הגדולה ביותר בעולם אחרי שהפרישו מאה וארבעה שקלים צדקה לועד הרבנים.

השליחים שלנו יבואו לבית השונמית בערב שבת, יפרישו במקום את תשעים ואחת הפרוטות וישלימו עד מאה וארבע. הכסף הזה ילך לתלמיד חכם עני ועניו, כמוהו אפשר למצוא בהידור רק אצל ועד הרבנים, היחידים שמגיעים אל מקרי המצוקה מהארץ כולה. בבית השונמית הם ישאירו את הרשימה הארוכה מנשוא של הזוגות המצפים לישועה, כדי לבוא לשם למחרת- בשבת אחר הצהריים ערב חג השבועות.

בשבת הם יעשו את הדרך הארוכה רגלית בלי להתחשב במזג האוויר המעיק. בבית השונמית יתפללו בדמעות, שם אחר שם, במשך זמן ארוך. רק חצי שעה לפני כניסת החג יעזבו את המקום.

והם יבואו שוב, למחרת. לפנות בוקר יצאו מעפולה וילכו ברגל עד שונם, מרחק של שעה הליכה לאחר ליל שבועות בלימוד רצוף… והם יבואו גם יום למחרת, ויום שאחר כך, ועוד יום, ושבת. ארבעים יום תעלה התפילה ויתעורר הנס באותו מקום.

והישועה- הן בוא תבוא. המוני זוגות כבר נושעו בזכות מאה וארבע ש"ח לועד הרבנים – והמונים ייוושעו בעזרת השם גם השנה.

 

המתנה היקרה בעולם

לא תפקיד פשוט הוא, להיות השליח של ועד הרבנים להעלות את בקשותיהם של כלל ישראל. ועד הרבנים בוחרים אברכים מתמידים שכל מהותם תורה ויראת ד', אלה שסדר היום שלהם צפוף ועמוס בלאו הכי, ולא קל לשכנע אותם לצאת להיות שליחים של עם ישראל. רק השליחות והחסד הגדול הכרוך בכך מניע את אותם אברכים לפנות שעות יקרות מפז לתפילות אלו.

ואחר כך, נדרשים מאמצים ומסירות מהשליחים לבצע את המשימה הקדושה שנטלו על עצמם. השליחים בשונם יוצאים למסע כשעדיין חשוך, כדי להגיע לכפר הערבי לפני שהוא מתעורר לחיים. ביום חול רגיל נוסעים מחצית מהדרך באוטובוס ואת יתרתה הולכים רגלית, תחילה בשדות ואחר כך בדרך הררית מתישה. חם, השמש לוהטת אפילו בשעה מוקדמת זו, ואל בית השונמית הם מגיעים בדרך כלל מיוזעים.

אבל הכל שווה, כל מאמץ בעולם, כדי שעוד בית יזכה במתנה היקרה מכל: תינוק אמיתי, ילד יהודי! בכי ומלמולים ושמיכה רכה ומשחקים מתגלגלים אל מתחת לכסאות בסלון…

אנחנו מכירים הורים בעמדת המתנה. זו לא חייבת להיות דווקא המתנה של עשור; גם שנתיים של ציפייה מורטת עצבים מספיקות די והותר. כל יום וכל דקה סוחטות את הנפש בצער עמוק. כואב לנו איתם, צר לנו בצערם- אך מה אנו מוכנים לעשות בשבילם? הגיע הזמן שנוכיח הדדיות, שנשתתף בצערם לא רק בכאב לב עמום אלא במעשה של ממש. אולי נהיה אנחנו השליחים הטובים לתרום מאה וארבע ש"ח לועד הרבנים ולזכות אותם בתואר הורים.

הנה שוב מגיע שבועות, ואתה, שהבטחת לעצמך לזכור – תצרף הפעם את שמות היקרים לך לסגולה של ועד הרבנים בשונם. בעזרת השם נתבשר בשורות טובות. הבכי הכי ענוג בעולם ישמע כאן.  מנגינה טהורה, כוספת בנימים הכי דקים של הנפש.

ילד יהודי.

הצטרפו כעת למשפחת "ועד הרבנים" ותרמו 104 ש"ח כסגולת רבי חיים פאלאג'י ותזכו לתפילה הגדולה בבית השונמית ואצל כל גדולי הדור בערב שבועות