מאחורי הקלעים: ישועות בקבר רחל - ועד הרבנים : ועד הרבנים מאחורי הקלעים: ישועות בקבר רחל - ועד הרבנים

מאחורי הקלעים: ישועות בקבר רחל

ד' חשון התשע"ח 24.10.2017

יום-יום-אצל-רחל-אמנו.

 

ככה, מגלגלים את המילים משל היו דקלום נחמד. כאילו ככה, בפשטות, רק לחצות כביש אחד וכבר נמצאים על הציון. תוך שעתיים בדרך הביתה. קלי קלות.

  

המציאות מורכבת לאין שיעור.

  

יום יום בקבר רחל! כמה תכנון מוקדם, עמל ויגיעה מרכיבים את השנה השלמה. כמה טירחה ומסירות נפש לאורך השנה הזו, כדי שאכן תהיה שלמה.

לפני הכל בוחרים את השליחים. שליחי ציבור שיהיו בהם את כל המעלות. תלמידי חכמים, יגעים בתורה, מדקדקי הלכה ובעלי רגש- שיתחברו לצרכי עם ישראל ויבקשו על כל תורם ותורם כאילו היה בנם.

ואחר כך סידור ההגעה. התפילה מוכרחה לדפוק כל יום. בקפדנות, באמינות. התורמים מצפים לתפילה ואסור לאכזב. יש ימים קלים יותר ויש ימים קשים. אבל התפילה קבועה. מתעקשת. כל יום יבואו השליחים ויתפללו.

בחורף קר וקפוא. בית לחם קרובה לירושלים, וימים מושלגים מתפרשים גם אליה. השליחים מתעטפים באינסוף שכבות ויוצאים.

לפעמים נוצר מצב ביטחוני מסוכן. המתיחות גואה וערביי בית לחם רושפים בשנאה יוקדת. השליחים נוסעים, והפחד מלווה אותם כמו צל. לא פעם ולא פעמיים נחלצו החיילים המוצבים ליד הקבר להחליק את דרכם לתפילה.

יום יום אצל רחל אמנו. לפעמים חום אימים, השמש צולה את המגבעות וקשה לנשום את הלחות הנוראה. לפעמים גשם שוטף הופך את האדמה לעיסה דביקה, והשליחים משגיחים היטב על הרשימות היקרות. ויש ימים של ערבי חג, ויש ימים של שמחה במשפחה או חלילה קושי. ויש ימים של עייפות, וימים של שפעת, וסתם ימים עמוסים במיוחד…

השליחים באים יום-יום, בכל הימים. יום יום אנחנו שם, יד ביד עם רחל אמנו.

השגרה מריצה אותנו. שולחים את הילדים בבוקר. כולל ועבודה. סידורים. כביסות. בנק. קניות. קופת חולים. ערב חג. עפים ממטלה למטלה.

ושם הרחק, בבית לחם, עומדים השליחים על אם הדרך ומתייגעים בתפילה עבורנו. לנו אין זמן לעצמנו – והם שם. יום יום. מחליקים לנו את הדרך. מזכירים אותנו אצל אמא. מתחננים בשערי שמים, שתוטב לנו השגרה, שתמשיך מבורכת, והמורות שצצות פה ושם – ייעלמו לטובה…

כמו תפילות ועד הרבנים בכל המקומות הקדושים- גם התפילה בבר רחל היא קבועה. קביעות איתנה, תפילה של קיימא.

כל יום תפילה קבועה, עקשנות מפצירה שבשמים נענים לה. ריבונו של עולם, אנחנו כאן עד שתיענה! אמא רחל, תתחנני בשביל בנייך!

רוצים גם אתם לזכות לתפילה יומית אצל אמא רחל? הקליקו כאן

.

לפניכם שני דרכים לזכות בישועה בקבר רחל:

אפשרות ראשונה: שנה שלימה בקבר רחל

"לא נזוז עד שתיוושעו" – החל מיום ההילולא י"א חשון שנה זו ועד יום ההילולא שנה הבאה, 365 ימים, יום יום יעלו שלוחי ועד הרבנים ויתפללו על שמכם ובקשתכם הפרטית במתינות ובכוונה – עד שתזכו בס"ד לישועה בזכות רחל אמנו.

.

אפשרות שניה: סגולת 40 יום בקבר רחל

החל מיום ההילולא י"א חשון שנה יחל מחזור מיוחד של תפילת 40 יום רצופים ע"י שלוחי ועד הרבנים אשר יתפללו על שמכם ובקשתכם הפרטית במתינות ובכוונה – עד שתזכו בס"ד לישועה בזכות רחל אמנו.

 

 

kever-rachel_1kever-rachel_3kever-rachel_2