ועד הרבנים - קרנות עזרה ל יתומים - Vaad harabanim : ועד הרבנים ועד הרבנים - קרנות עזרה ל יתומים - Vaad harabanim

קרנות ליתומים

לא לחינם קרוי ועד הרבנים בפי כל "אבי יתומים". ועד הרבנים הוא הארגון הראשון שהרים את הכפפה והעניק עוצמה חדשה בתחום הסיוע ליתומים. אם בדורות קודמים היו אלו בתי היתומים שטיפלו בילדים, בימינו מבינים שאין כמו אבא ואין כמו אמא למרות שהם לבד.

אך כסף – מנין? האלמן או האלמנה הטריים מנסים לקרוע את עצמם בין תפקיד האב והאם – איך יעלה בידם גם להביא פרנסה מספקת ליתומיהם?

עבור נישה כואבת זו חידש ועד הרבנים מוסד מיוחד: קרנות עזרה ליתומים ואלמנות.

למעלה משלושת אלפי קרנות יתומים הרים ועד הרבנים בכל רחבי הארץ. אם זו אלמנה מטופלת בארבעה עשר יתומים שהקטן בהם בן חודש, או אב אלמן לשלושה ילדים.

חיי היומיום , הכאב והזיכרונות מכלים את כל האנרגיה. איך ילמד פתאום האלמן לבשל, לכבס, לנקות את הבית? והאלמנה- אינה יכולה ללמוד גמרא עם הבנים! ומי יעניק את הכוח לחייך בסבלנות לילדים, כשהעול הכלכלי מעיק נואשות?

לפעמים זו קרן לאלמנה עם 14 יתומים שהקטן שבהם בן חודש!!! ולפעמים לאלמן עם 3 יתומים!!!!

ועד הרבנים מעניק לעשרות אלפי יתומים חיוך ואהבה מההורה שנשאר, המקבל כוחות וחוזק להתמודד עם האסון.

ועד הרבנים לא רק מקים את הקרן, אלא גם מגייס את הכסף באמצעים מגוונים לפי העניין: אסיפות התרמה של בני המשפחה והקהילה הקרובה, חלוקת עלונים בבתים, גיוס תרומות בחו"ל. כל קרן על פי התנאים בשטח.

התרומות נשמרות עבור היתומים בחשבון בנק נפרד על שמם. אנשי החסד של ועד הרבנים מלווים את המשפחה בתמיכה ורגישות עד לנישואי אחרון הילדים בס"ד.

אבי יתומים כבר אמרנו – אין אלמנה או יתום שאינו מוגן תחת ידיהם האמונות של רבני הועד.

 כשאתם חלק מועד הרבנים אתם נעשים פטרונם לאלפי יתומים ואלמנות בארץ. אין זכות גדולה מאשר לנגב דמעת יתום ולמחות בכי של אלמנה.