חיתנתי 42 יתומים ונושעתי - ועד הרבנים : ועד הרבנים חיתנתי 42 יתומים ונושעתי - ועד הרבנים

חיתנתי 42 יתומים ונושעתי
מספר קרן: 5070

210,000 ₪
  • 96,977 ₪ גויסו
  • 0 ימים נותרו
  • 424 Donors

להתארס?

יהודית עברה הרבה בחייה, תחילה היה אבא חולה ואח"כ נפטר והם נשארו לבד, משפחה של יתומים, על כל המשתמע מכך.

כשהתחילו הצעות השידוכים להגיע. רגליה מוליכות אותה כמו מאליהן אל בית של המורה עדינה, המחנכת האהובה מהסמינר. "יהיה מי שיעזור לי כשאתארס, או שאולי בעצם אין בשביל מה בכלל לסגור ווארט?" יהודית רועדת, היא מנסה להוציא עוד משפט, אבל במקום מילים פורץ מגרונה שטף בכי עצום.

המורה עדינה מגישה לה כוס תה חם ומבקשת שתירגע. "אל תדאגי, יהודיתי. אף פעם עם ישראל לא משאיר כלה יתומה לבדה. את תתארסי בעזרת השם, ותקני לך את כל הדרוש לחתונה ולבית החדש. יהיה טוב, אני מבטיחה לך."

למחרת שותים לחיים. יהודית הכלה עם חתנה יונתן, בחור עדין ואציל נפש ממשפחה ענייה כמוהם.

ועכשיו יהודית מחכה. ילדה יתומה שיש לה אבא בשמים, ילדה שכולנו הבטחנו לה: עם ישראל לעולם לא משאיר כלה יתומה בגפה. לאמא אין כוחות נפש וגוף להעמיס עוד על החובות המרובים בלאו הכי – רק בניסים היא עומדת תחת העול הנוכחי.

אז יהודית ועוד 41 יתומים ויתומות מחכים לנו, לעם ישראל. שניתן את נדבת הלב שלנו שאיתה הם יקנו כרית או שמיכה או זוג נעליים. שנשלח באהבה, ברחמים והערצה – אולי סט כלים חלביים או כסא מטבח. בגד לשבע ברכות, סכו"ם או מטאטא. הכל צריך לקנות להם, מא' ועד ת'.

אם לא נתרום אנחנו – לא יהיה כלום. בלי העזרה שלך ושלי אין שום תקווה לכלה הזו. חישבו על הדמעות שלה, על הצער הנורא. איך מרגישה כל כלה ומה מרגישה היא. אנא, עזרו נא. אנא ואנא.

 

– – –

 

מכתבו הנדיר של עמוד ההוראה הגאון רבי נפתלי נוסבוים שליט"א

בס"ד

חשון תש"פ

באו לפנינו סיפורם של 42 יתומים ל"ע, שנישאים לאחר שעברו עליהם חיי יתמות קשים ומרים, ומצוה גדולה לסייע ליתומים ויתומות אלו להקים בית נאמן בישראל

ובל"נ אתפלל על כל התורם – 420 ₪ לצרכי נישואיהם בקברו של הרה"ק רבי גדלי' משה מזוועהיל זצוק"ל בימים המסוגלים שני חמישי ושני לישועתם.

ונאמן הוא אבי היתומים לשלם שכר פעולת המסייעים למלאות כל משאלות לבבם לטובה, ויה"ר שכל המשתתפים יזכו לגדל בניהם ובנותיהם לתורה ולחופה ולמעש"ט ורוב נחת ובריות גופא ונהורא מעליא ושובע שמחות וכט"ס אכי"ר

נפתלי נוסבוים

רות

פורסם - 01/12/2019

ברכות וישועות לכל עם ישראל

אבישי

פורסם - 20/11/2019

מזל טוב
אנונימי

תרם 420 ב 17.09.2020 16:40

איתיאל

תרם 10 ב 11.09.2020 13:39